Bobby Bearing na małe Atari!

Bobby Bearing na Atari XL/XEDziś miła wiadomość! W roku 2016 (tak!) powstała konwersja na małe Atari przyjemnej gry Bobby Bearing znanej z kilku 8-bitowców. Świetne wykonanie i bardzo sprawne działanie gry sprawia, że żal ściska, iż nie powstało to 20 lat temu!

Gra jest typową izometryczną zręcznościówką w stylu Spindizzy, a graficznie przypomina hity, jak Head Over Heels, czy Molecule Man. Samo dobre! Przyznaję jednak, że jako posiadacz Atari w dawnych czasach, z grą Bobby Bearing spotkałem się tylko na łamach czasopism. Bobby Bearing na Atari XL/XEPonieważ wówczas Youtube był bardziej analogowy niż dziś, a serwisy internetowe szeleściły w rękach, to tej gry po prostu nie znałem. Widziałem tylko screeny. I szkoda, bo teraz widzę, jak fajna jest to gra!

Gratuluję autorowi, Polakowi zresztą, z naszego rodzimego podwórka! Jest to Mariusz Wojcieszek, który odwalił kawał dobrej roboty podczas konwersji gry z Commodore 64. Bobby Bearing na Amstrad CPCResztę sprawdźcie już sami, gdyż gra jest dostępna zupełnie za darmo tu:

http://atarionline.pl/forum/?PostBackAction=Download&AttachmentID=8015

Zapewne niedługo trafi też do grozbioru na atarionline.pl 🙂

Poniżej video z gry. Powyżej jest screen z wersji na Amstrada CPC, a jeszcze wyżej z omawianej konwersji na Atari. Polecam!

Przeczytaj też:

Jacek na odrzutowym bucie, czyli dlaczego lubię Atari

Jakiś czas temu naszło mnie, by chwilę pograć w Jet Boot Jack. Czasem tak mam, że mi się przypomni coś starego i chcę to zobaczyć. Raz jest to stara gra, innym razem muzyka, której dawno nie słuchałem. Tym razem padło … Czytaj dalej

To już dwa lata! I konkurs 😉

Moi drodzy. Wygląda na to, że już dwa lata się staram promować temat starych gier, wielkich pikseli i genialnie prostych pomysłów, dla których poświęcaliśmy całe miesiące swojego życia. Temat dawnych gier jest jak studnia bez dna i mam wciąż setki … Czytaj dalej

Sensible Soccer w wykonaniu Atari

Dziś tylko filmik z bardzo starej gry na małe Atari. Tak mi się skojarzyło z amigowym Sensible Soccer, chociaż tylko z wyglądu, bo w graniu już na pewno nie ;). Sami oceńcie.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.