Dawne Komputery i Gry – Kraków, 2020, niedziela

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/123302753_3738832029481164_3109142313247657048_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=340051&_nc_ohc=rwvrmQaE9fwAX-jKcRu&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&tp=7&oh=d62bb0ca2fe747ac3b056e95971a0ee0&oe=5FEBE5F0

Niedziela z Dawne Komputery i Gry miała być nieco krótszym wydarzeniem niż sobota. Jedynie turniej Worms Armageddon i konkurs wiedzy o Amidze. Turniej okazał się jednak dość specyficzny, bo z powodu sporych problemów technicznych niezależnych od graczy, zaczął się przesuwać i rozciągać. Przypadkowo dałem się namówić na zagranie, bo okazało się, że jednak miałem tę grę u siebie, a ochotników nie było zbyt wielu. Zaczynaliśmy kilka razy, więc było nerwowo i zabawnie jednocześnie. O 13:00 miał rozpocząć się konkurs, co w efekcie spowodowało, że przerwaliśmy turniej i umówiliśmy się na późniejszą godzinę, zupełnie poza programem imprezy.

Konkurs był bardzo fajnie przygotowany i pouczający. Przypominał mi teleturniej „Jeden z dziesięciu”, choć uczestników było, o ile dobrze pamiętam, czterech. Z kilkudziesięciu pytań pytań znałem odpowiedź na może dwa, dlatego cieszę się, że nie dałem się namówić na wzięcie w nim udziału, choć takie głosy się pojawiły :). Gdyby był o Atari, to bym się wcisnął, ale z Amigą niestety styczność zawsze miałem niewielką. Natomiast wiedza uczestników powalała, byłem zaskoczony poziomem i pytań i odpowiedzi, dlatego słuchało się tego bardzo przyjemnie, choć konkurs trwał prawie 2 godziny!
Popołudniu wróciliśmy do Worms, co nazwałbym częścia nieoficjalną. Problemów już nie było, odbyła się uczciwa gra, którą bardzo ładnie przegrałem, co mnie nie zaskoczyło. Wręcz dziwiłem się, że początkowo szło mi dziwnie dobrze. Rywali miałem na wysokim poziomie, więc przegrana nie boli. Pozdrawiam zwycięzcę! 🙂

Ogólnie impreza tego dnia była luźniejsza niż w sobotę. Był sympatyczny klimat mimo nie wychodzenia z domu. Discord zdał egzamin, były kanały tekstowe, ale konkurs na szczęście głosowy, co znacznie dodało mu powagi.

Krakowska biblioteka (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie) w pewnym sensie patronowała imprezę, bo od kilku lat DKiG w Krakowie odbywa się w jej budynku. Dzięki temu cała sobota była streamowana, a zapisy z wykładów zostały udostępnione na jej profilu na Facebooku. Dlatego nic straconego dla tych, którzy nie zdążyli. Niestety nie widzę niedzielnych zapisów, być może nikt nie nagrywał. Szkoda, bo choć Worms miało być streamowane, ale z powodów technicznych chyba się nie udało, to jednak szkoda fajnego konkursu o Amidze.

Oby następna edycja DKiG była możliwe już normalnie, bo zabrakło najważniejszej części, czyli obcowania z komputerami.

A tu linki do prelekcji zapisanych na profilu biblioteki:
https://fb.watch/26kDyxn-Uh/
https://fb.watch/26kC9jqHJz/
https://fb.watch/26kGfgm8ty/
Gdyby straciły ważność, to link do samego profilu: https://www.facebook.com/rajska.info/

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.