Klasyka klasyki

Oto lista gier, które uznałem za podstawę klasyki gier. Klasyki przez wielkie K. Są one sukcesywnie opisywane na tej stronie, więc o niektórych może być napisane więcej, o innych mniej, a jeszcze o innych nic.

Klikając w każdy z tytułów gry poniżej, zobaczysz wszystkie wpisy z tej strony, w których wspomniałem cokolwiek o tym tytule. Uznałem, że taka metoda będzie najlepsza zamiast kierować do jednego, konkretnego wpisu o danej grze. Czasem o jednej grze wspominam wielokrotnie, więc takie rozwiązanie wydaje się fajne. Tytuły ułożyłem w kolejności alfabetycznej, by nie próbować nawet określać, która gra jest bardziej klasyczna od innej. Bardzo chętnie usłyszę od Was sugestie (piszcie!) na temat tej listy. Której gry brakuje, a która znalazła się tu niesłusznie? Na dole strony można pisać komentarze.

8 odpowiedzi na „Klasyka klasyki

 1. Anonim komentarz:

  To oczywiście gra „Mike”

 2. Grouse komentarz:

  Poszukuję gry z dzieciństwa. Była na Commodore. Chodził ludzik po piętrach domu i zbierał klucze. Ganiały go kościotrupy wychodzące z szaf lub z innych pomieszczeń.

 3. jack komentarz:

  zna ktos może grę o uczniu kopiącym w krzesła goniacym go nauczycielu ktory rzuca szczeną

 4. ad4mi komentarz:

  Kojarzysz może grę w której sterowało się chłopcem lub dziewczynką, bądź obiema postaciami (w zależności od ilości graczy), stawiało się tam bomby, prawdopodobnie jest to przygodówka niestety nie mogę sobie przypomnieć, gra była na dos’a, była totalną pikselozą, niemal minecraft, a wybuch bomby miał charakterystyczny dźwięk

  • GadZombiE komentarz:

   Podałeś mało szczegółów i trudno mi wymyślić coś innego niż Dyna Blaster. Czy ta gra była choć trochę do tego podobna? Jeśli nie, to może podaj więcej szczegółów, głównie dotyczących wyglądu gry. Może coś doradzę 🙂

  • Anonim komentarz:

   Mi się kojarzy gra o nazwie boomberman (albo coś podobmego)

 5. Pingback:Pogrzebane dolce – Chopper Hunt i nie tylko… | Classic Games Maniac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.