Bobby Bearing na małe Atari!

Bobby Bearing na Atari XL/XEDziś miła wiadomość! W roku 2016 (tak!) powstała konwersja na małe Atari przyjemnej gry Bobby Bearing znanej z kilku 8-bitowców. Świetne wykonanie i bardzo sprawne działanie gry sprawia, że żal ściska, iż nie powstało to 20 lat temu!

Gra jest typową izometryczną zręcznościówką w stylu Spindizzy, a graficznie przypomina hity, jak Head Over Heels, czy Molecule Man. Samo dobre! Przyznaję jednak, że jako posiadacz Atari w dawnych czasach, z grą Bobby Bearing spotkałem się tylko na łamach czasopism. Bobby Bearing na Atari XL/XEPonieważ wówczas Youtube był bardziej analogowy niż dziś, a serwisy internetowe szeleściły w rękach, to tej gry po prostu nie znałem. Widziałem tylko screeny. I szkoda, bo teraz widzę, jak fajna jest to gra!

Gratuluję autorowi, Polakowi zresztą, z naszego rodzimego podwórka! Jest to Mariusz Wojcieszek, który odwalił kawał dobrej roboty podczas konwersji gry z Commodore 64. Bobby Bearing na Amstrad CPCResztę sprawdźcie już sami, gdyż gra jest dostępna zupełnie za darmo tu:

http://atarionline.pl/forum/?PostBackAction=Download&AttachmentID=8015

Zapewne niedługo trafi też do grozbioru na atarionline.pl 🙂

Poniżej video z gry. Powyżej jest screen z wersji na Amstrada CPC, a jeszcze wyżej z omawianej konwersji na Atari. Polecam!

Otagowano , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.