Berks Four – świeża gra Jona Williamsa

Kilka dni temu Jon Williams, z którym przeprowadzałem ostatnio wywiad, wysłał mi wiadomość o tym, że ukończył prace nad najnowszą grą! Jest to zapowiadana w wywiadzie kontynuacja trylogii Berks pod tytułem Berks Four.

Jak sam Jon przyznaje, jest to połączenie wszystkich najlepszych elementów pozostałych trzech gier w jednej, wzbogacone o rozległe mapy w kilku poziomach oraz o nowe dźwięki, muzykę i animacje. Samo dobre! Pobrałem grę natychmiast, ponieważ jest absolutnie darmowa i zacząłem grać. Mogę z czystym sumieniem polecić ją każdemu wielbicielowi szybkich strzelanek. Gra opiera się na znanych z Berzerk, Robotron 2048 czy Shamus założeniach: idź przez korytarze wypełnione wrogimi Berkami (tak nazywają się te śmieszne stworki) i niszcz wszystko, co możesz. Po drodze zbieraj klucze i zmierzaj do wyjścia. Gra jest bardzo dynamiczna, o wiele bardziej niż wcześniejsze części. Mapa jest interesująca, a w każdym pomieszczeniu czeka mnóstwo strzelania. Naprawdę fajna rozrywka na długie godziny i szybko wciąga.

Znający twórczość Jona, o której opowiadaliśmy wspólnie w wywiadzie, szybko dostrzegą pewne nawiązania do niej w Berks Four. Usłyszycie tam pewne dźwięki, które skojarzą Wam się z innymi grami, zobaczycie też pewne rzeczy, które pobudzą wspomnienia. Ale nie mogę zdradzić wszystkiego, bo nie będzie radości. Jeśli udało mi się Was choć troszkę zachęcić, to sprawdźcie grę. Można ją pobrać z tego forum: Atari Age, gdzie Jon osobiście umieścił plik ATR do pobrania. Pewnie niebawem gra pojawi się też w innych serwisach, bo już widziałem więcej newsów o Berks Four.

Jon zapowiedział, że po zasłużonym odpoczynku następnym krokiem będzie próba przeniesienia gry na Commodore Plus/4! Nawet na emeryturze nie przestaje pracować… 🙂

Na koniec video z gry, aby pokazać jak się zapowiada.

 

Otagowano , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.