Po lewej stronie, tuż nad okienkiem wyszukiwarki, pojawił się combobox, w którym można wybrać tłumaczenie strony na inny język. Tłumaczenie jest automatyczne, dzięki Google Translator’owi, ale choćby na angielski, tłumaczy na tyle zrozumiale, że spokojnie mogą czytać obcokrajowcy! Na razie na próbę, ale mam nadzieję, że to zostanie i będzie używane. Lubię pisać po polsku, więc nadal tak będę robił. Jednak nie chcę ograniczać strony tylko dla Polaków, szczególnie widząc, że wśród osób subskrybujących mój kanał na YouTube, czy wśród lubiących na Facebook’u pojawiają się ostatnio osoby spoza Polski. W związku z tym – zapraszam do lektury wszystkich obcojęzycznych! 😀
Ostatnie komentarze
- wychowany na jajcu on Dlaczego na Atari nie było Dizzy’ego?: “Takie malutkie sprostowanko dotyczące sprajta głównego bohatera we Włóczykiju — „Dizzy Goes Raving” to nieoficjalna, robiona w edytorze gier, szerzej…”
- GadZombiE on To jest już koniec…: “Bardzo dziękuję za te słowa. To naprawdę miłe, co napisałeś. Twórczość to bardzo duże słowo jak na to, co robiłem…”
- gedzior84 on To jest już koniec…: “Szkoda, że kończysz prowadzenie tej stronki. Nie wchodziłem tutaj może zbyt często, ale jak już przywędrowałem, to czytałem wszystko co…”
- kamiledi15 on Commodore 64 to dziś narzędzie tortur: “Oj tam, bez przesady 🙂 W dzisiejszych czasach Commodora można całkiem fajnie używać. Można kupić kasetę adapter i wgrywać gry…”
- szarografit on Obrażalscy programiści: “Zajrzałem tu przypadkiem, ale cieszę się bo ciekawy tekst. Dzięki! Pozdrawiam 🙂”
-
Ostatnie wpisy
- To jest już koniec…
- Lost Party 2022, ReWind demo
- Obrażalscy programiści
- Kilka narzędzi ułatwiających odszukiwanie (tytułów) starych gier – wywiad z twórcą
- Commodore 64 to dziś narzędzie tortur
- Dawne Komputery i Gry – Kraków, 2020, niedziela
- Dawne Komputery i Gry 2020 w wersji online – relacja na gorąco
- Bicie rekordów w River Raid
- Cauldron – wiedźma dla masochisty
- Route 16 Turbo
- Pegasusy dawniej i dziś
- Agent Koronawirus
- Oni migają tymi kolorami… – recenzja książki
- Gry, w których Commodore 64 pokazywał ile potrafi
- Wizyta w Cracow Computer Museum
-
Chcesz poznać tytuł oryginalnego utworu ze starej gry?
Zajrzyj na stronę Znana muzyka w starych grach! Spisałem tu dziesiątki tytułów gier, do których zidentyfikowałem kompozytora i tytuł utworu, który w nich występuje! - Sprawdź swoją znajomość klasycznych gier! Myślisz, że dobrze znasz stare gry? Sprawdź się w quizie z klasyki gier! Przejdź wszystkie poziomy trudności i porównaj swój wynik z wynikami innych uczestników.
Archiwa
Tagi
8-bit 1983 Amidar Amiga Apple II Arcade Atari Atari 2600 Atari ST Atari XL/XE automaty Commodore 64 Czaszki Dawne Komputery i Gry Defender DOS Gry Gry elektroniczne Humor impreza Jet Boot Jack Kraków L.K. Avalon Logiczna MAME metal muzyka muzyka elektroniczna Namco NES Nintendo Pac-Man PC Platformowa relacja remix Retro rock Shoot'em Up Stare gry Strzelanka Synapse Software Williams Electronics Zręcznościowa ZX Spectrum