The Trap Door jak żywy!

trap_door_tv_7Zwykle się nie chwalę, ale tym razem muszę! Zobaczcie co sobie kupiłem. Tak oldschoolowa i genialna rzecz, że nie mogę wyjść z zachwytu! 🙂 Najprawdziwsza figurka Berka z gry The Trap Door! Tylko spójrzcie, jaka fajna :D. Od teraz ozdabia moje biurko nadając mu niepowtarzalny klimat.

trap_door_figurka_1The Trap Door to przezabawna gra przygodowa, w której stajemy w roli Berka – mieszkańca strasznego zamku. Pełno w nim duchów i potworów, a co gorsza – siedzi w nim zły władca (zwany „to coś z góry”), który co jakiś czas się odzywa i zadaje Berkowi zadanie. trap_door_tv_1Zwykle skupia się ono na tym, aby coś mu przynieść do jedzenia, ale wcześniej trzeba to przygotować. Pierwsze zadanie to puszka robali. Puszkę znaleźć można łatwo, ale robale wychodzą z zapadni (stąd tytuł). Trzeba ją otworzyć i szybko zamknąć, zanim wyjdą wraz z robalami potwory, które z pewnością nie dadzą nam już spokoju. Obok stoi rozgadana czaszka Boni, która co jakiś czas puszcza złośliwe komentarze, albo przynudza. trap_door_c64_2Pod nogami Berka pęta się przerośnięty pająk Drutt, który na widok robali zaczyna pętać się graczowi pod nogami i próbuje mu je wyszarpać!  Wszystko to okraszone jest świetną grafiką (niestety słabą animacją), a główna postać jest na ekranie wyjątkowo duża, co sprawia wielką radość w kontraście ze zwykle niewielkimi postaciami w grach lat 80-tych.

trap_door_c64_3Dla mnie Trap Door to przede wszystkim fantastyczne wspomnienia z wczesnej podstawówki, trap_door_figurka_3gdy grywaliśmy z kumplem na jego Commodore 64. Nigdy nie umiałem w tej grze zbyt daleko zajść, nawet nie rozumiałem za bardzo zadań, ale łażenie i łapanie robali było wystarczająco wielką frajdą, żeby zapamiętać tę grę na całe życie! Podobnie zresztą bawiło przestawianie dużych obiektów, czy brodzenie w wodzie, w której pływają różne stworki.

trap_door_tv_4Może nie każdy wie, że gra została stworzona na podstawie brytyjskiego serialu animowanego (z 1984 roku) pod tym samym tytułem! Serial składa się z krótkich, kilkuminutowych odcinków i jest równie zabawny, co sama gra. Wszystko zrobione jest w nim z plasteliny (lub czegoś w tym stylu), co nadaje mu niepowtarzalnego klimatu. Zdecydowanie polecam pogrzebanie na Youtube za tym serialem, bo można znaleźć wiele odcinków i je obejrzeć w całości. trap_door_c64_1Naprawdę warto! Popatrzcie na jeden odcinek, który wstawiam poniżej. Przez cały czas narrator puszcza różne śmieszne teksty na temat tego, co się dzieje w zamku. trap_door_tv_3Pełno w nim genialnych stworów, potworów i innych pokrak, które już samym wyglądem bawią, co dopiero, gdy widzi się, co one robią ;).

Dobre, co? 🙂

Nagrałem też kilkuminutowy gameplay z TD na C64. Gra była również dostępna na ZX Spectrum i wygląda na nim niemal identycznie. Poniżej możecie obejrzeć sami i porównać grę z filmem.

A co z samą figurką? Jest świetna. Ma około 3,5 cm wysokości i wygląda zupełnie jak Berk z filmu. Nie jest plastelinowa, a ze specjalnego twardego tworzywa w stylu modeliny, ręcznie malowana i robi doskonałe wrażenie! trap_door_figurka_2Gdybyście byli zainteresowani, to myślę, że dałoby się załatwić jeszcze (albo podobną) drugą, a może i więcej. Takie figurki robi jedna dziewczyna, która naprawdę ma do tego talent. Możecie obejrzeć jej prace na jej profilu fejsbukowym i deviantartowym. Sprzedaje takie figurki, inne też, robi też na zamówienie co tylko się chce, więc inne rzeczy w stylu retro zapewne da się też załatwić! trap_door_tv_2Polecam bardzo gorąco :). Ja już myślę nad kolejnym zamówieniem w stylu „arcade classics”.

 

Otagowano , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

2 odpowiedzi na „The Trap Door jak żywy!

  1. Katie komentarz:

    … po lekturze powyższego nie tylko chce się grać, ale i mieć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.