Peanut Butter Panic – szybkie robienie kanapek

Jak długo szukałem tej gry! Nie wiem dlaczego, ale uparłem się ją znaleźć kilka lat temu, bo pamiętałem ją sprzed ponad 20 lat i za nic w świecie nie mogłem przypomnieć sobie tytułu. Nikt też nie umiał mi pomóc, bo gra nie była zbyt popularna. Dziś nagle, czystym przypadkiem, odpaliłem ją w emulatorze Atari i okazało się, że to jest to! Peanut Butter Panic!

Gdy patrzę na to, nabieram wrażenia, że chciałem to tylko zobaczyć, bo grać raczej nie będę, ale radochę ze znaleziska i tak mam. Peanut Butter Panic jest grą dla dzieci, do tego tylko dla dwóch graczy. Bez współgracza nie ma żadnego sensu. Każdy z graczy steruje małym potworkiem, który musi skakać w górę, łapać gwiazdki i robić z nich kanapki z masłem orzechowym! Ponieważ do wyższych gwiazdek żaden sam nie doskoczy, korzystają z czegoś w stylu równoważni. Po jednej stronie staje jeden gracz, po drugiej drugi i gdy podskoczy, to wyrzuca kolegę w górę. Aby odpowiednio wysoko go wystrzelić trzeba zadbać o właściwą wagę. Jedząc kanapki stworki robią się grubsze, a od skakania chudną. Sens ma tylko wyrzucenie chudszego przez grubszego. Uwaga na przesadę w różnicy wag, bo chudzielec wyleci w kosmos! ;). Od czasu do czasu wpada żarłok – stworek, który wyjada kanapki. Trzeba go złapać nim ten zdoła wszystko zeżreć!

Gra jest dość zabawna, ale na długo dziś nikogo nie przykuje. Pokazuję jako ciekawostkę, może ktoś podrzuci dzieciakom, albo sam zagra ze swoim jedynakiem :).

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

Jedna odpowiedź na „Peanut Butter Panic – szybkie robienie kanapek

  1. nostr3 komentarz:

    uwielbiam twoj blog. 🙂
    dzieki ze piszesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.