Nintendo Mini Classics – za 6,99 PLN!

nintendo_mini_classics_2Tym razem drobne ogłoszenie. Nie jest to reklama, nie podejrzewajcie mnie o takie zabiegi :). Ale może warto ruszyć tyłek i łapać okazję, póki nie przepadła. W sklepach Carrefour pojawiły się ostatnio chińskie podróbki gier Nintendo Mini Classics za jedyne 6,99 PLN za sztukę! Wygląda to identycznie, jak gry z Nintendo, tylko nie mają loga z przodu. Jakość jest chińska, więc nie spodziewajcie się szału, ale przy tej cenie, nie ma co grymasić. Ja się skusiłem i mam wszystkie 4 gry, jakie udało się znaleźć. Innych gier chyba nie mają. To było najlepiej wydane 27,96 PLN w ostatnim czasie! Naprawdę warto było dać niecałe 7 złociszy za – choćby chwilowy – powrót do dzieciństwa! A jak się nie zepsuje po kilku dniach, to tym lepiej ;). Na razie działają, kupione zostały wczoraj (9.01.2015.), więc jak jeszcze macie okazję i ochotę też takie nabyć, to warto się pospieszyć. Tym, którym się nie udało, mogę zdradzić, że podobne widziałem też na Allegro, ale tu już oczywiście allegrowi sprzedawcy wywęszyli biznes i sprzedają to samo za 15-30 PLN + koszty przesyłki, więc już taka okazja to nie jest.

nintendo_mini_classics_3A teraz konkrety. Gry, które udało się zdobyć, to:

  • Super Mario Bros.
  • Mario’s Cement Factory
  • Donkey Kong Junior
  • Soccer

Są to maleńkie gierki elektroniczne w formie breloczka. Ich wymiary to zaledwie 65x45mm. Mają zwykły wyświetlacz LCD, jak za starych, dobrych czasów, gdy królowały u nas, kiedyś przeze mnie wspomniane, „ruskie” gry z Elektroniki. Wszystkie z nich działają bez problemów, można bardzo fajnie pograć, wydają dźwięki, grają krótkie melodyjki, dokładnie jak za dawnych czasów :).

Najciekawszą grą jest Super Mario Bros., w którym idzie się Mariem w prawo, półki wciąż scrollują się w lewo i naprawdę sympatycznie się gra, jak na taką prostą gierkę. Doszedłem do etapu 1-8 i po drodze każdy etap był inny, a na końcu był „boss”.

nintendo_mini_classics_1Cement Factory jest świetną gierką (nie wiem tylko gdzie ten Mario…), w której trzeba zrzucać w dół cement, który przyjeżdża na taśmociągach. Leci to jednocześnie z dwóch stron ekranu, a na środku są windy, jadące w górę i w dół. Gra wciąga! 😉

Donkey Kong Junior to trochę uproszczona wersja gry o tym samym tytule, znanej z automatów, konsol i 8-bitowców. Mała małpa musi dojść do góry i złapać klucz, by otworzyć klatkę. Zupełnie sympatyczne w graniu. Gdyby ktoś się nie zorientował (ja się głowiłem długo, zanim wpadłem), to na końcu trzeba podskoczyć do huśtającego się klucza, gdy ten jest skierowany w lewo (w stronę klatki) i jednocześnie wcisnąć przyciski w górę i skok, by małpa go złapała.

nintendo_mini_classics_4Soccer podoba mi się najmniej, bo jest banalny i nudny. Trzeba kopnąć piłkę do bramki podając kierunek i trafiając w odpowiednią siłę, która sama się wciąż zmienia. Bramkarz wydaje się lekko stuknięty, albo niewidomy, bo w ogóle nie próbuje bronić, więc gra robi się szybko nudna. A poza tym nie lubię piłki nożnej :-).

Nie spodziewałem się już nigdy kupić tego typu gierek, bo nawet kiedyś szukałem i prawie nic nie znalazłem. A tu taka niespodzianka :-). Oczywiście nie jest to oryginał Nintendo, więc i jakość jest kiepska, co widać na pierwszy rzut oka. nintendo_mini_classics_5Najgorsze są klapki od baterii, które jak są źle dokręcone, to potrafią po ściśnięciu popuścić baterię i gra się czasem zresetuje. Po drobnym dokręceniu jednej z drugą doszedłem do stanu, że da się grać ;). No ale takie oryginalne gry, są u nas mało dostępne, a zagranicą sporo droższe niż 7 PLN. Nie spodziewajcie się szału, jednak podejrzewam, że sama elektronika jest ok, bo gry działają normalnie. Od wczoraj mam radochę, jakbym znowu był dzieckiem! Pewnie szybko mi się znudzi, ale co tam! 😉

PS: Wielkie dzięki dla Sebastiana B. z p.r.g.k.k. za cynk! 🙂

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".
Tagi , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

6 odpowiedzi na „Nintendo Mini Classics – za 6,99 PLN!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.