Keystone Kapers 2? Dan Kitchen kontratakuje!

Dan Kitchen. Pewnie niewielu z Was coś mówi to nazwisko. Jednak spoglądając ponad 30 lat wstecz, okazuje się, że miał niemały wpływ na rozwój gier video. Tytuły takie, jak Crackpots, Double Dragon, Crossbow, Ghostbusters, Kung-Fu Master, River Raid II czy Ikari Warriors na konsolę Atari 2600, były bardzo znane i na zachodzie i później także w Polsce. A autorem tych gier jest właśnie wspomniany wcześniej Dan Kitchen! Dziś Dan powraca do świata Atari 2600, po wielu latach pracy dla przeróżnych dużych wydawców gier na różne platformy i zabawek, aby dokończyć grę, którą zaczął pisać… 35 lat temu!

Keystone Kapers na Atari 2600

Keystone Kapers na Atari 2600

Gra była częściowo związana z grą, którą musicie już znać, czyli Keystone Kapers! Tak, to szybka zręcznościówka o policjancie goniącym złodzieja, napisana przez nikogo innego, jak brata Dana – Garry’ego! Dan wykorzystał wówczas postać oficera Kelly’ego, aby stworzyć kolejną grę, której akcja toczy się w pędzącym pociągu. Krach rynku gier video spowodował, że Dan porzucił niedokończoną grę, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Jednak dziś planuje dokończenie tej gry, której tytuł został już zmieniony z Keystone Kannonball na Dan Kitchen’s Gold Rush!™. Policjant nieco zmienił swój wygląd i stał się konduktorem w pociągu, a odnowiona gra wygląda bardzo imponująco, jak na możliwości starej konsoli Atari. Można obejrzeć krótki film z pierwotnej wersji gry, a nowa powinna trafić na rynek w 2019 roku. I będzie można ją kupić na cartridge’u! Uwierzycie? I to także w wersji kolekcjonerskiej, z bajerami, plakatem, pudełkiem, podpisem autora itd! To nie żart! Jestem podekscytowany, bo Keystone Kapers była genialną grą, choć bardzo prostą i pogranie w kontynuację po tylu latach powoduje gęsią skórkę! 😀

Wejdźcie na stronę Dan’a: https://www.dankitchengames.com/ aby zapisać się do newslettera i być poinformowanym o ukazaniu się gry. Można też pooglądać trochę fajnych screenów. Z czasem pewnie zawartość się zmieni.

 

Screen z Dan Kitchen’s Gold Rush!™ pobrany ze strony https://www.dankitchengames.com/ za pozwoleniem samego Dan’a Kitchen’a.

Otagowano , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

2 odpowiedzi na „Keystone Kapers 2? Dan Kitchen kontratakuje!

  1. odislaw komentarz:

    uuu panie! szacun za info i za wygrzebywanie takich nowin! świetna wiadomość! zaraz rzucę wici 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.