Gauntlet – najświeższe wznowienie

gauntlet2014Nie pamiętam, czy o tym pisałem, ale stałem się niedawno częścią Steama, od którego zawsze stroniłem. Niestety, zakup gry w Bierdonce wymusił na mnie założenie konta. Jak już mam konto w Steam, to mogę też mieć z niego gry. Wchodzę dziś i oczom moim ukazuje się informacja, iż w dniu dzisiejszym jest premiera nowej gry, której znajomy tytuł zapisany jest równie znajomym fontem.

Gauntlet powraca po raz kolejny! Tym razem bez udawania, gauntlet_atarigra ma ten sam tytuł, co opisany już kiedyś przeze mnie klasyk z lat osiemdziesiątych (wpis był o Gemstone Warrior, ale o Gauntlet też był akapit). Wygląda na to, że twórcy tej gry nie mają nic wspólnego z pierwowzorem, ale postanowili ożywić stary hit. Fajnie. Gra na filmie prezentuje się zupełnie ładnie, ma trójwymiarową grafikę, chociaż widok jest częściowo z góry, by nawiązać do starej gry. Nie wiem jak z graniem będzie, gdyż na pierwszy rzut oka nowy Gauntlet znacznie bardziej kojarzy mi się z grami hack & slash pokroju Diablo, czy choćby Torchlight. Nawet już z wyglądu bliżej jej do Get Medieval, który silnie nawiązywał do Gauntlet. Ale czego oczekiwać? W dzisiejszych czasach nikt nie zrobiłby z tego gry dwuwymiarowej, w kilku kolorach :). Jednak sposób walki z hordami potworów też przypomina bardziej te gry niż dawne eliminowanie pojedynczych wrogów, strzelając z łuku, czy rzucając toporem. getmedieval_pcMoże na dobre wyjdzie takie odświeżenie tematu, a może, niestety, być to kolejna gra h&s, do której twórcy chcą przyciągnąć graczy starym tytułem.

Oceńcie sami. Ja tej gry raczej nie kupię, przynajmniej na razie, gdyż 20 ojro za taką grę, to lekka przesada. Jest też wersja za 55 euro – czteropak. Nie do końca wyczaiłem na czym rzecz polega, ale wygląda na to, że gra jest (lub będzie?) podzielona na cztery części i można kupić jedną, albo od razu wszystkie. Ale jak cena spadnie do 1 euro, to się zastanowię 😉

Coś jednak czuję, że gra jest adresowana do młodych graczy, a nie starych dziadów, takich jak ja :).

Strona z grą na Steam: http://store.steampowered.com/app/258970/

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

2 odpowiedzi na „Gauntlet – najświeższe wznowienie

  1. Artur Artulino Wyszyński komentarz:

    Witam.
    Czteropak to cztery razy ta sama gra. Tylko taniej. Dobra sprawa jak chcesz pograć z znajomymi.

    • GAD ZombiE komentarz:

      Dzięki :). W międzyczasie już o tym słyszałem. Jeśli tak, to cenowo się opłaca w stosunku do ceny jednego egzemplarza, ale ogólnie wypada dramatycznie drogo. Ale co kto lubi :). Może gra jest tego warta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.