Fairlight dotarł na małe Atari

fairlight_atari_xl_titleW ten noworoczny dzień donoszę, że jeszcze w ostatnich dniach minionego roku 2016 nastąpiło ważne wydarzenie. Komodziarze stracili kolejny argument, by śmiać się z Atarowców, ponieważ mieli na swoje komputery świetną grę, a „my nie”!

Mariusz Wojcieszek przekonwertował Fairlight z Commodore 64 na małe Atari. fairlight_atari_xlGra jest praktycznie taka sama, gra się tak samo, jednak pewne usprawnienia pozwoliły na przyspieszenie rozgrywki, która jest dużą bolączką na C64. Ponieważ Fairlight pochodzi jeszcze z ZX Spectrum, tam również zobaczymy to samo. Poniżej wrzucam filmik prezentujący wspomniane 3 wersje gry. Zwróćcie uwagę na muzykę, która dla Atari została wykonana tak dobrze, że można się kłócić, czy lepiej brzmi na nim, czy na Commodore.

fairlight_atari_xl_2Bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość i gdy pobrałem grę, od razu zacząłem grać i grać! Wykonanie jest naprawdę świetne. fairlight_atari_xl_3A sam Fairlight to fenomenalna, jak na tamte czasy (1985/1986), izometryczna przygodówka w stylu Head Over Heels, czy The Great Escape (który zresztą też niedawno został przeniesiony na Atari!). W pełni płynny ruch postaci, obiektów w otoczeniu, możliwość wpływania na obiekty, zbieranie i używanie przedmiotów, poruszanie się we wszystkich trzech płaszczyznach… czy to mało, jak na 8-bitową grę? To aż za dużo, a tu naprawdę to wszystko jest i działa. Podziwiajcie!

Autorom gratuluję, bo to naprawdę kawał dobrej roboty!

Otagowano , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.