Another World – remake intra

anotherworld3Natknąłem się dziś w sieci na całkiem udany remake intra z gry Another World. Aktor bez szału, ale ogólnie koncepcja niezła i film trzyma się pierwotnego pomysłu w bardzo dużej części. Zobaczcie sami:

anotherworld2Muzyka przyprawia mnie o ciarki, ale akurat ta jest oryginalna. Genialna gra, która swobodnie mogłaby zostać przerobiona na dobry film science-fiction. Aż szkoda, że nikt za to się nie wziął, a sfilmowali takie gnioty, jak Doom, czy Resident Evil. Dooma próbowałem oglądać kilka lat temu, ale się nie dało. Chyba zmęczyłem go w całości tylko za pomocą browara. Natomiast do Another World usiadłbym z czystą przyjemnością i nadzieją, że go nie spieprzyli. No ale to tylko w sferze marzeń, bo pewnie taki film nigdy nie powstanie.

anotherworld1Trudno mi uwierzyć, że ktoś w to nie grał, ale jeśli tak, to powinien natychmiast to zrobić. Gdy dopadłem tę grę dwadzieścia lat temu, początkowo myślałem, że tylko depcze się tam robaczki, ale gdy zobaczyłem co jest dalej, to nie mogłem już się od tego oderwać. Gra jest jak wciągający film, od którego nie można oderwać wzroku, bo jest się ciekawym, co się zaraz wydarzy. Genialne pomysły, genialne wykonanie (jak na tamte czasy) i świetne, emocjonujące wręcz zakończenie.

flashbackFlashback, który pojawił się później i był traktowany jak „lepsza” wersja AW, nigdy nie był dla mnie aż tak wyjątkowy, mimo lepszej grafiki. FB jest po prostu grą, kojarzy się z Prince of Persia, natomiast Another World jest wyjątkowy, bez porównania. Pokłony dla Erica Chahi, autora gry!

 

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

4 odpowiedzi na „Another World – remake intra

  1. Pingback:Flashback powrócił! Na dobre. | Classic Games Maniac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.