Another World – remake intra

anotherworld3Natknąłem się dziś w sieci na całkiem udany remake intra z gry Another World. Aktor bez szału, ale ogólnie koncepcja niezła i film trzyma się pierwotnego pomysłu w bardzo dużej części. Zobaczcie sami:

anotherworld2Muzyka przyprawia mnie o ciarki, ale akurat ta jest oryginalna. Genialna gra, która swobodnie mogłaby zostać przerobiona na dobry film science-fiction. Aż szkoda, że nikt za to się nie wziął, a sfilmowali takie gnioty, jak Doom, czy Resident Evil. Dooma próbowałem oglądać kilka lat temu, ale się nie dało. Chyba zmęczyłem go w całości tylko za pomocą browara. Natomiast do Another World usiadłbym z czystą przyjemnością i nadzieją, że go nie spieprzyli. No ale to tylko w sferze marzeń, bo pewnie taki film nigdy nie powstanie.

anotherworld1Trudno mi uwierzyć, że ktoś w to nie grał, ale jeśli tak, to powinien natychmiast to zrobić. Gdy dopadłem tę grę dwadzieścia lat temu, początkowo myślałem, że tylko depcze się tam robaczki, ale gdy zobaczyłem co jest dalej, to nie mogłem już się od tego oderwać. Gra jest jak wciągający film, od którego nie można oderwać wzroku, bo jest się ciekawym, co się zaraz wydarzy. Genialne pomysły, genialne wykonanie (jak na tamte czasy) i świetne, emocjonujące wręcz zakończenie.

flashbackFlashback, który pojawił się później i był traktowany jak „lepsza” wersja AW, nigdy nie był dla mnie aż tak wyjątkowy, mimo lepszej grafiki. FB jest po prostu grą, kojarzy się z Prince of Persia, natomiast Another World jest wyjątkowy, bez porównania. Pokłony dla Erica Chahi, autora gry!

 

Otagowano , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

5 odpowiedzi na „Another World – remake intra

 1. Ireneusz komentarz:

  Remake niewiele reklamowanych marketingowo lecz przebojowych gier jak na Amigę tj.:
  -Another World
  -Rick Dangerous
  -Robocop 2
  -Turbo Esprit Lotus Challenge
  -Indiana Jones The Last Crusade
  -Sim City
  -TransArctica
  -Body Blows
  na pewno przypomni chwile zręcznościowej świetności niesamowitego zagrania i podziwiania możliwości graficznych; właściwie w 100 procentach sprytnie i metdologicznie wykorzystanych.
  Wiele gier tego typu i o tym scenariuszu jest prawie ponad czasem.

 2. Kloqus komentarz:

  Natknąłem się przez przypadek:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wROV20w6Nt0#t=1970
  Interesujący fragment jest w przedziale czasowym 0:32:50 – 0:35:03
  Kilka minut przed i po nim jest trochę o innych gierczynach.

 3. Pingback:Flashback powrócił! Na dobre. | Classic Games Maniac

 4. Kloqus komentarz:

  Takich zremake’owanych inter trochę jest w serwisach typu YouTube. Niektóre lepsze, niektóre gorsze. Ponadto zauważyłem, że pojawiają się i znikają… dlatego jak jest potrzeba to dobrze sobie je czasem ściągnąć i zachować na dysku.
  Zresztą Another World doczekał się remake’u jako całości
  (http://en.wikipedia.org/wiki/Another_World_(video_game)#15th_Anniversary)
  ale nie jestem w stanie stwierdzić czy nowa wersja jest lepsza czy gorsza od pierwowzoru bo, w przeciwieństwie do Gadziny 🙂 , tej gry nie trawię. Nie twierdzę, że jest zła, bo wielu moich znajomych się nią zachwyca(ła) więc coś w niej musi być. Tylko ja tego czegoś nigdy w niej nie znalazłem…

  A wracając do inter/outer i tzw. cut-scenek: zawsze lubiłem ich obecność. Uważam, że często dodają klimatu, pozwalają lepiej wczuć się w atmosferę, nakręcają do grania, są fragmentami fabuły. Dlatego zwykle starałem się o tzw. wersje full CD/DVD, a nie RIP-y. Choć niektórzy moi znajomi wolą wersje okrojone (czasem nawet je tworzyli, z oryginałów), argumentując, że mniej zajmują.

  Mam taki plan by powyciągać lub ponagrywać tego typu oryginalne filmiki z gierczyn i powrzucać na YouTubę. Ale kiedy się do tego zbiorę to sam nie wiem…

  • GAD ZombiE komentarz:

   Pewnie masz rację i to intro też może kiedyś zniknąć, ale nie ściągam go i nie wrzucam tutaj od siebie, bo nie chcę się narażać na problemy prawne. Zniknie, to trudno.
   Co do tego remake’u, to jest to oryginalna gra wzbogacona o lepszą grafikę i wreszcie wyższą rozdzielczość. Piszą tu o jakichś drobnych dodatkowych detalach, ale nie widziałem tego w życiu. W każdym razie to nie jest dla mnie remake, tylko raczej nowa wersja gry. Szczególnie, że pochodzi od autora.

   Jakbyś kiedyś wrzucał takie intra to się pochwal :). Też je lubię, ale muszą być dobrze zrobione. W niektórych grach mnie drażniły i zawsze pomijałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.