A.N.A.L.O.G. Computing – numery archiwalne

analog_computing_logoA.N.A.L.O.G. Computing to czasopismo wydawane w USA od roku 1981 i, z pewnymi perturbacjami w międzyczasie, aż do końca 1989 roku. Dziś oczywiście nowinki, o których tam pisano, nie są specjalnie wyjątkowe, jednak fantastycznie czyta się artykuły opisujące gry z lat 80-tych, jako nowe i świetne, po które warto iść do sklepu i je zakupić :). Ponadto czasopismo to było znane z wysokiego poziomu, w którym uczono programowania i drukowano listingi wielu programów i gier, nawet w Assemblerze. Część gier, które znamy, pochodziła właśnie z tego czasopisma.

Znalazłem w sieci dwa źródła z archiwami tego czasopisma. Nie są kompletne, ale jest w nich wiele numerów w całości lub części, które można sobie przejrzeć i poczytać. Trudno oderwać się od tej lektury :). Pamiętajcie, że było to wydawane w latach, gdy do nas Atari dopiero powoli nadchodziło, a poza tym w USA, więc mieli do tych komputerów troszkę inne podejście niż my w tym samym czasie. Nie rozwijam tematu, niech każdy sobie po prostu poczyta.

Znalazłem jeszcze jedno źródło z archiwami tego magazynu, ale w formacie djvu. Najciemniej pod latarnią, bo to polska strona atarionline.pl :). Tu znajdziecie całe skany numerów, więc świetnie się to przegląda. Na dwóch pozostałych stronach treść jest w postaci tekstu, więc można ją łatwiej kopiować i przeklejać. Adresy poniżej.

Otagowano , , , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

Jedna odpowiedź na „A.N.A.L.O.G. Computing – numery archiwalne

  1. Pingback:Pogrzebane dolce – Chopper Hunt i nie tylko… | Classic Games Maniac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.