The Trap Door jak żywy!

trap_door_tv_7Zwykle się nie chwalę, ale tym razem muszę! Zobaczcie co sobie kupiłem. Tak oldschoolowa i genialna rzecz, że nie mogę wyjść z zachwytu! 🙂 Najprawdziwsza figurka Berka z gry The Trap Door! Tylko spójrzcie, jaka fajna :D. Od teraz ozdabia moje biurko nadając mu niepowtarzalny klimat.

trap_door_figurka_1The Trap Door to przezabawna gra przygodowa, w której stajemy w roli Berka – mieszkańca strasznego zamku. Pełno w nim duchów i potworów, a co gorsza – siedzi w nim zły władca (zwany „to coś z góry”), który co jakiś czas się odzywa i zadaje Berkowi zadanie. trap_door_tv_1Zwykle skupia się ono na tym, aby coś mu przynieść do jedzenia, ale wcześniej trzeba to przygotować. Pierwsze zadanie to puszka robali. Puszkę znaleźć można łatwo, ale robale wychodzą z zapadni (stąd tytuł). Trzeba ją otworzyć i szybko zamknąć, zanim wyjdą wraz z robalami potwory, które z pewnością nie dadzą nam już spokoju. Obok stoi rozgadana czaszka Boni, która co jakiś czas puszcza złośliwe komentarze, albo przynudza. trap_door_c64_2Pod nogami Berka pęta się przerośnięty pająk Drutt, który na widok robali zaczyna pętać się graczowi pod nogami i próbuje mu je wyszarpać!  Wszystko to okraszone jest świetną grafiką (niestety słabą animacją), a główna postać jest na ekranie wyjątkowo duża, co sprawia wielką radość w kontraście ze zwykle niewielkimi postaciami w grach lat 80-tych.

trap_door_c64_3Dla mnie Trap Door to przede wszystkim fantastyczne wspomnienia z wczesnej podstawówki, trap_door_figurka_3gdy grywaliśmy z kumplem na jego Commodore 64. Nigdy nie umiałem w tej grze zbyt daleko zajść, nawet nie rozumiałem za bardzo zadań, ale łażenie i łapanie robali było wystarczająco wielką frajdą, żeby zapamiętać tę grę na całe życie! Podobnie zresztą bawiło przestawianie dużych obiektów, czy brodzenie w wodzie, w której pływają różne stworki.

trap_door_tv_4Może nie każdy wie, że gra została stworzona na podstawie brytyjskiego serialu animowanego (z 1984 roku) pod tym samym tytułem! Serial składa się z krótkich, kilkuminutowych odcinków i jest równie zabawny, co sama gra. Wszystko zrobione jest w nim z plasteliny (lub czegoś w tym stylu), co nadaje mu niepowtarzalnego klimatu. Zdecydowanie polecam pogrzebanie na Youtube za tym serialem, bo można znaleźć wiele odcinków i je obejrzeć w całości. trap_door_c64_1Naprawdę warto! Popatrzcie na jeden odcinek, który wstawiam poniżej. Przez cały czas narrator puszcza różne śmieszne teksty na temat tego, co się dzieje w zamku. trap_door_tv_3Pełno w nim genialnych stworów, potworów i innych pokrak, które już samym wyglądem bawią, co dopiero, gdy widzi się, co one robią ;).

Dobre, co? 🙂

Nagrałem też kilkuminutowy gameplay z TD na C64. Gra była również dostępna na ZX Spectrum i wygląda na nim niemal identycznie. Poniżej możecie obejrzeć sami i porównać grę z filmem.

A co z samą figurką? Jest świetna. Ma około 3,5 cm wysokości i wygląda zupełnie jak Berk z filmu. Nie jest plastelinowa, a ze specjalnego twardego tworzywa w stylu modeliny, ręcznie malowana i robi doskonałe wrażenie! trap_door_figurka_2Gdybyście byli zainteresowani, to myślę, że dałoby się załatwić jeszcze (albo podobną) drugą, a może i więcej. Takie figurki robi jedna dziewczyna, która naprawdę ma do tego talent. Możecie obejrzeć jej prace na jej profilu fejsbukowym i deviantartowym. Sprzedaje takie figurki, inne też, robi też na zamówienie co tylko się chce, więc inne rzeczy w stylu retro zapewne da się też załatwić! trap_door_tv_2Polecam bardzo gorąco :). Ja już myślę nad kolejnym zamówieniem w stylu „arcade classics”.

 

Przeczytaj też:

Klasyka analogowa

Ostatnio nie pisałem. Zarobioooony jestem ;). Czasu mało. Klasyczne gry, w jakie ostatnio grywam, to głównie domino z dzieckiem i żoną oraz kostka Rubika samodzielnie ;). Przy okazji chętnie się pochwalę, że poznałem świetną wersję gry w domino, która nazywa … Czytaj dalej

Retronawrót czyli śmieci w sieci

Od kilku lat obserwuję powolnie postępującą falę nowej mody tworzenia gier. Polega ona na tym, że pojawia się jakiś pomysł na grę (często zaczerpnięty ze starszych gier, albo po prostu jest tak banalny, że takich gier było już pełno), do … Czytaj dalej

Strzeżcie się burzy!

Dziś trochę offtopic. Wczorajsza krótka, wieczorna burza nad południową Polską zmieniła moje życie. Nigdy bym nie przypuszczał, że to możliwe, ale uwierzcie mi – to stało się naprawdę…

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".
Tagi , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „The Trap Door jak żywy!

  1. Katie mówi:

    … po lekturze powyższego nie tylko chce się grać, ale i mieć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.