Secret Service powraca!

secretservice_01Co prawda zawsze byłem znacznie większym fanem Top Secret, ale ta wiadomość może ucieszyć wielu dawnych i mniej dawnych graczy. Czasopismo o grach Secret Service, które zmarło dobre 10 lat temu się reaktywuje. Mnie to wygląda na powrót w wersji online, ale na razie nie wiem nic więcej. Sprawdźcie sami na stronie: ssonline.pl. Do tego trochę już piszą na swoim profilu fejsbukowym.

Pamiętam, że SS początkowo konkurowało z Top Secret i nawet nieźle im to wychodziło, chociaż ja byłem wierny TS od pierwszego numeru, więc SS zawsze mnie mniej kręcił. Potem się zestarzałem i czytanie gazet o grach mnie zupełnie już nie cieszyło, więc ich już nie kupowałem. topsecret_6TS miałem prenumeratę i w każdym miesiącu z wypiekami na twarzy wyciągałem ze skrzynki na listy nowy numer i czytałem od razu, uwielbiając wesołe teksty z różnych działów (np. historyki o redaktorach, przekręcane tytuły gier, czy listów od ludzi i odpowiedzi na nie). Podobała mi się forma pisma, która nie była jak zwykła gazeta i dzięki temu była ciekawa. Z drugiej strony chyba nie było innego czasopisma, które tak często zmieniałoby format. Co numer, to był innej wielkości ;).

Jakiż żal poczułem, gdy z ostatnim numerem dostałem kartkę z informacją, że zamykają czasopismo i więcej już nie będzie! Prawdziwy smutek… Wówczas Secret Service przejęło władzę i królowało jeszcze parę lat, jednak sukcesywnie było wygryzane przez inne pisma, choćby CD-Action, którego nigdy nie lubiłem (to taki Playboy dla graczy).

Nie spodziewałbym się, że będę zaglądał do nowego SS z racji, że nowe gry mnie nie kręcą, a o starych raczej nie będą pisali, bo od tego to jestem ja ;). I pewnie nikt poza mną już się tym nie interesuje. Ciekawe też ile osób z dawnej redakcji ma w tym swój udział, bo może być tak, że nikt i tylko nowi chcą wystartować, a nic tak dobrze nie przyciągnie czytelników jak dawna nazwa.

Nic to, czekamy. Według zegarka na stronie, pozostało jeszcze 10 dni do otwarcia. Czekamy z zaciśniętymi zwieraczami!

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".

6 odpowiedzi na „Secret Service powraca!

 1. zx81 komentarz:

  Moze Wy sie zestarzeliscie dziady! Dajcie szanse SS.
  Ja w kazdym razie czekam z niecierpliwoscia.
  Adres newsa przekazalem na warsztat.gd… sorry 😉

  • GAD ZombiE komentarz:

   O rajt! Tak trzymać, dzięki! 🙂

   Myśmy się na pewno zestarzeli. Ja nie skreślam SS dlatego, że na pewno nie wypali, a dlatego, że – jak to czasopismo – będą pisali o nowych grach, a te zwykle mnie nie ciekawią, więc w takim piśmie nie znajdę nic dla siebie zapewne. Ale życzę im powodzenia, może się uda!

 2. Kloqus komentarz:

  A czy to nie jest czasem taka „reaktywacja” jak swego czasu Resetu? Że fani kontynuowali wydawanie kolejnych numerów (online)? I że „oryginalna ekipa” z tą kontynuacją nie miała nic wspólnego (chyba)?

  P.S. W wolnej chwili zobaczę czy mam jeszcze w domu jakieś numery SS. 🙂

  • GAD ZombiE komentarz:

   Nie wiem na pewno, ale wydaje mi się, że to przynajmniej część dawnej redakcji się za to wzięła. Mówię to sądząc po informacjach na ich fejsbuku. Pożyjemy, zobaczymy.

 3. zbylu komentarz:

  Jak w tytule – to nie będzie pismo to co kiedyś, bo …. się zestarzeliśmy. Gry są teraz inne, wiele się widziało, mniej się gra, a jak się gra to chwilę – po prostu świat ruszył do przodu a my (starzy gracze) z nim. To czasopismo dla mnie budzi jedynie sentyment, kupować raczej go nie będę w nowym wydaniu (drukowanym), online czytać nie będę…. Wydaje mi się, że ciekawym pomysłem wydawniczym byłoby wydanie teraz pisma o starych oldschoolowych grach, komputerach 8/16 bit i możliwościach ich rozbudowy, modyfikacji – pewnie to też nie byłoby dla szerokiego ogółu, ale jakiejś niszy…

  • GAD ZombiE komentarz:

   To namiastką takiego czasopisma jest ta strona ;). Powiedzmy. Ale ta nisza jest bardzo mała, choćbyśmy chcieli inaczej. Wielu starych graczy już tym się nie bawi, a znowu młodzi mają to gdzieś, bo ich interesują głównie nowoczesne fajerwerki i na stare gry patrzą tak jak na Chińczyka, czy szachy. Niestety.
   Ja też nowego SS nie będę czytał, bo nie chce mi się czytać o nowych grach. Wystarczy mi to, co czasem w sieci znajdę, gdy mnie coś zaciekawi i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.