40-letnia czarno-biała koszykówka

Spójrzcie co znalazłem! Łza się w oku kręci, gdyż ta gra ma już prawie 40 lat! Pochodzi jeszcze z czasów, gdy Atari miało dobra passę. Gra o prostym tytule Basketball robi fajne wrażenie. W czasach, gdy ludzie zachwycali się Pongiem, czy Asteroids, powstała gra, w której boisko widziane jest pod kątem (prawie trójwymiar! ;)), a gracze to animowane, wcale niemałe sprajty.

W graniu nie najgorsze, szczególnie, że w oryginale grało się trackballem, więc ruch postaciami był analogowy. Strasznie śmieszy mnie animacja, w której postacie poruszają się jakby były sparaliżowane, a w dodatku używają tylko jednej ręki do gry ;). Zawodnik komputera nie należy do zbyt rozgarniętych (co zauważycie na filmie poniżej – ja gram tym w czarnym stroju), ale wtedy ważniejsze było granie z kolegami i koleżankami, więc to bez znaczenia. Fajna zabawa i jeśli chcecie spróbować, to dostępna jest w emulatorze MAME. Na razie zobaczcie moje video.

Przeczytaj też:

Galaxian – kosmiczna klasyka

W dzisiejszych czasach liczba kosmicznych strzelanek jest tak ogromna, że nikt nie widział wszystkich, które są. Chociaż niejedną z nich lubiłem i chętnie grałem, to jednak pierwowzór zawsze będzie niezastąpiony.

Początki sceny i gamedev – znakomity wykład

Dziś nie ja będę gadał ;). Oddaję głos szanownemu TDC, który przeprowadził bardzo fajny wykład na temat początków demosceny i gamedevu (tworzenia gier) na 8-bitowcach w Polsce, w latach 80-tych. Można się bardzo wiele dowiedzieć. Gorąco polecam! Całość trwa ponad … Czytaj dalej

Prekursorzy Motherload

Jest taka gra we flashu pod tytułem Motherload. To całkiem dobra gra, w której zadaniem gracza jest wgryzanie się w ziemię jak najgłębiej swoją maszyną i wydobywanie z głębin różnych minerałów. Cała trudność gry w tym, że im niżej, tym … Czytaj dalej

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.