40-letnia czarno-biała koszykówka

Spójrzcie co znalazłem! Łza się w oku kręci, gdyż ta gra ma już prawie 40 lat! Pochodzi jeszcze z czasów, gdy Atari miało dobra passę. Gra o prostym tytule Basketball robi fajne wrażenie. W czasach, gdy ludzie zachwycali się Pongiem, czy Asteroids, powstała gra, w której boisko widziane jest pod kątem (prawie trójwymiar! ;)), a gracze to animowane, wcale niemałe sprajty.

W graniu nie najgorsze, szczególnie, że w oryginale grało się trackballem, więc ruch postaciami był analogowy. Strasznie śmieszy mnie animacja, w której postacie poruszają się jakby były sparaliżowane, a w dodatku używają tylko jednej ręki do gry ;). Zawodnik komputera nie należy do zbyt rozgarniętych (co zauważycie na filmie poniżej – ja gram tym w czarnym stroju), ale wtedy ważniejsze było granie z kolegami i koleżankami, więc to bez znaczenia. Fajna zabawa i jeśli chcecie spróbować, to dostępna jest w emulatorze MAME. Na razie zobaczcie moje video.

Przeczytaj też:

Dlaczego na Atari nie było Dizzy’ego?

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych powstało kilka gier z udziałem postaci śmiesznego jajka o imieniu Dizzy, wymyślonego przez braci Oliver. Wydawaniem ich zajął się Code Masters. Jak się spojrzy na sposób, w jaki postać skacze, to od razu widać, … Czytaj dalej

Flashback powrócił! Na dobre.

Zupełnie niedawno pisałem o remake’u intra z Another World, które było całkiem udane, i przy tej okazji wspomniałem też „grę-brata” AW – Flashback. Ani trochę bym się wtedy nie spodziewał, że niedługo będę pisał o remake’u Flashback’a!

Trudne jest życie kota – Alley Cat

Już ponad 30 lat temu (1983) powstała jedna z najlepszych gier na małe Atari, która zadziwiała możliwościami, grafiką, jak i – przede wszystkim – pomysłem. Bawiła niemal do łez, doprowadzała też do łez ze złości, ale przede wszystkim przykuwała uwagę … Czytaj dalej

O GadZombiE

Zajrzyj na stronę "O mnie i o stronie".
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.